הביננו

אלכסנדר מושקוביץ

שנה טובה

כתבות חדשות בעיתונות

פס

"נשימה ממוקדת – ריפוי לקשב"

אוויר בחינם: נשימה ממוקדת – ריפוי לקשב.תרופת אוויר: כך נרפא את קשיי הקשב והריכוז בעזרת האוויר החינמ יידוע לכולנו שהגורם לקשיי קשב וריכוז הוא נוירולוגי. התאוריה המקובלת היא, שבמוח יש חסר בדופמין, ובכדי שתתאפשר פעילות מוחית תקינה, תאי העצב צריכים לתקשר זה עם זה ביעילות, ולשם כך עליהם להעביר מסרים באמצעות שליחים עצביים (נוירוטרנסמיטרים). השליחים העצביים מופרשים מקצה תא העצב למרווח הבין תאי שנקרא 'סינפסה', ונקלטים על ידי קולטנים בתא העצב שבקצה השני של הסינפסה. קרא עוד!

טיפול רגשי לבעלי ADHD

"ניסיתם לעזור לו?” שואל המורה. "כן, ניסינו לעזור לו. אך הוא לא מסכים לשתף פעולה. כל מה שאנו מציעים הוא דוחה על הסף”. אלו הם משפטים ששומעים פעמים רבות מהורים לבחורים או לילדים, שאובחנו כבעלי ADHD. לפעמים ההורים מרגישים אבודים. הם מנסים לעזור לילד אבל זה נתקע... אז בואו נבין איפה זה נתקע, ומה נוכל לעשות בכדי לקדם את הילד.

תרופה אטנט (Attent) לADHD

לאחרונה הוכנסה לסל הבריאות תרופה חדשה ושמה אטנט (Attent), האטנט מטפל בבעיות קשב וריכוז , ומתווסף לריטלין הידוע שנמצא בסל הבריאות מזה שנים, ננסה להסביר למי מתאים ומה יתרונותיה של תרופה זו.

אבחנה מבדלת לקשב וריכוז. למה ריטלין לא תמיד עוזר?

האם ריטלין עוזר תמיד? מתי כן ומתי לא? אלו אפשרויות נוספות יכולות לגרום לבעיות קשב וריכוז? איך מזהים את הבעיה וכיצד מטפלים בה? הבעיות והפתרונות – בכתבה שלפניכם.ננסה לסקור בקצרה את התחומים שצריכים לבדוק במקרה והריטלין לא משפיע. אז אם אתם מכירים ילד או מבוגר הנוטל ריטלין והוא לא משפיע עליו – קחו כמה דקות וחפשו היכן אתם מוצאים אותו בכתבה שלפניכם.

פוסטים

כותרת הכתבה

האם טיפול ב'נוירופידבק' הוא תחליף לטיפול תרופתי לADHD?

נשאלתי הרבה לאחרונה על הטיפול נוירופידבק, כמה הוא יעיל? והאם הוא במקום טיפול תרופתי?

נא להכיר: אטנט

הכתב מאיר גולד מסכם את התרופה החדשה במדור צרכנות בעיתון המודיע.

מאמרים בעיתונות

פס מאמרים

נכון שהוא ADHD, אבל למה הוא לא נרדם?

המאמר "נכון שהוא ADHD אבל למה הוא לא נדרם?" עוסק בקשיי שינה והירדמות אצל ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז, על הקשר ביניהם, על הגורמים ודרכי הטיפול, (הטיפים לא שמורים רק לבעלי ADHD ואפשר להשתמש בהם להירדמות מהירה ושינה טובה לכולנו...)

ADHD מתנה או הפרעה?!

מדברים הרבה מאד על הבעיות המלוות את בעלי הפרעות הקשב, פחות מדברים על המעלות היחודיות להם. ויש להם הרבה מאד מעלות ותכונות הנובעות מן ההפרעה. רק שיש לתעל אותם לכיוון הנכון ובמסילה הנכונה.

סטרטרה נרשם בישראל!

לפני מספר ימים נרשמה תרופה חדשה בפנקס התרופות של מדינת ישראל: תרופה בשם 'סטרטרה'. אז מה השמחה ולמי תעזור התקדמות זו.

תופעות לוואי של ריטלין (פתרונות, טיפול רגשי,)

מאמר על פתרונות לתופעות לוואי מגוונות מנטילת ריטלין, בחלק השני אתייחס לחלק הפסיכוסומטי (פסיכו - נפשי, סומטי – גופני,) ו'הטיפול הרגשי'.

בהלת ה'ספינר': מפריע או עוזר לקשב וריכוז?

כשהידיים שלי פעילות – האוזניים שלי מקשיבות. לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז האצבעות יכולות לשמש ככלי נפלא לאיזון עצמי. הן יכולות לסייע להירגעות כמו גם להתעוררות ולהגברת הריכוז. האם ה'ספינר' יכול להועיל להפרעת הקשב והריכוז?

ילדי ADHD לומדים גמרא, כיצד נעזור להם?

מהו הפרעת קשב כללית? ומהו הקשיים הספציפים בלימוד גמרא הנובעים מבעיית ADHD ודרכי הטיפול?

תגובות ושאלות על הכתבה ילדי ADHD לומדים גמרא

אימון מוחי לADHD

אימון דידקטי מוחי לADHD. דידקטיקה, לימוד וכושר המשגה.המושגים שלנו נוצרים על ידי מיון התופעות שאנו רואים לסוגים כוללניים. על פי הסקת מסקנה, שנבנית על הצד השווה שביניהן או על הצד השונה שביניהן – נבנה מושג. כאשר אנו מוצאים מכנה משותף למספר תופעות, אנו מפתחים על ידי כך הבנה שישנו כאן מושג חדש, המתייחס לסוג אחיד בעל אופי מוגדר.

ADHD וקריאה

תקשורת

תדרוך קצר לתקשורת בריאה והנחיות למטפלים רגשיים. (9 טיפים שכדאי להשתמש בהם לפני התחלת כל טיפול בשלב "ההקשבה" והבנת הבעיה. טיפים איך להתחבר ללב של הבן אדם היושב מולכם.)

טיפול. אימון.

פס

מהו אימון ADHD?

אימון אישי לADHD- כדי שאנו ננהל את הפרעת הקשב ולא שהיא תנהל אותנו !

לנצח את הריבאונד

תופעת לוואי שנקרא ריבאונד(Rebound) היא אחת מהתופעות לוואי המצויות ביותר אצל ילדים שמקבלים טיפול תרופתי ממשפחת הממריצים לטיפול בהפרעת קשב וריכוז, לפעמים עם סיום ההשפעה של החומר, המטופל מגיב בצורה קשה, להמשך קריאה.

האם ריטלין גורם לחרדות, דיכאון ולפחות שמחת החיים?

מה הקשר בין ריטלין לחרדות ודיכאון או לירידה בשמחת חיים? הבעיות והפתרונות בפוסט.

מינוני ריטלין

סוגים ומינונים תרופות להפרעת קשב ADHD. טבלה מפורטת לכל הסוגים. מעודכן בכל התרופות המאושרות בארץ ובחו"ל.

אבחון ADHD

פס

שאלון לזיהוי ADHD

במהלך האבחון, יש לעתים צורך לקבל אינפורמציה על ידי שאלונים וסולמות של דיווח עצמי ו/או דיווח של מורים או הורים.כאן אתם יכולים להוריד את "שאלוני קונרס" קצר/ ארוך שהרבה מומחים להפרעת קשב וריכוז משתמשים בו.

מדריך כיס -ADHD לפסיכולוג

מטרתו של מדריך הכיס 'לעשות סדר' ב'ים' המידע הנוגע לאבחון וטיפול בהפרעת קשב וריכוז הקיים כיום ברחבי הרשת ובמאגרי המידע האקדמיים. המדריך סוקר בקצרה מידע עדכני הנוגע לאבחון וטיפול בהפרעה ומבקש להעניק לאיש המקצוע הקורא בו כלים בסיסיים וראשוניים להתמצאות בתחום ולכנון התערבות יעילה.

מדריך להורים להפרעת קשב וריכוז

להיות הורה לילד בעל הפרעות קשב וריכוז זו משימה לא קלה. הפרעה זו משפיעה על היבטי חיים רבים מעבר לתחום הלימודי, והתנהגותם של ילדים הסובלים מבעיית קשב וריכוז מקשה לא פעם לא רק עליהם עצמם אלא גם על משפחתם. ההתמודדות והטיפול עשויים להיות מתסכלים ויקרים ומצריכים השקעת משאבי זמן וכסף, פנייה לגורמים טיפוליים שונים והשגחה רבה, מצורף מדריך שיעזור לכם לעשות קצת סדר בעניניים!

מה זה מבדק מוקסו?

מבחן מוקסו בוחן יכולות קוגניטיביות הקשורות לקשב, תחת סביבות שונות, בהתאם לנורמת גיל ומגדר. זהו מבחן ביצועי, פשוט, ידידותי לשימוש, המבחן מדמה, לראשונה, את הסביבה הטבעית של הנבדק באמצעות שילוב הפרעות רקע ויזואליות וקוליות ומספק תוצאות ברורות ומידיות, המסייעות להתאים את הטיפול הטוב ביותר לנבדק.

סקר ADHD - תלמוד בבלי

פס

"סקר הפרעת קשב ותלמוד בבלי"

קישורים

פס

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA